WINE®-Logo
WINE®-Logo

|

Víno v plechovce? No jasně!

Vzpomínáte si, kdy jste se poprvé setkali s vínem v plechovce? A vybavíte si, jaká byla vaše reakce? My ve Vi WINE jsme se setkali především s dvojí, jak už tomu tak bývá, protichůdnou reakcí. Někomu to samozřejmě přišlo jako naprosto šílený nápad. Pít víno v plechovce? Kdo to kdy viděl! Naopak někomu se naše myšlenka líbila a plechovkové víno už je u něj na denním pořádku.

Jak to vlastně celé začalo?

První vlna inspirace přišla ze světa. V USA, Anglii nebo Francii už je plechovkové víno samozřejmostí řadu let. Běžně je k dostání v supermarketech, obchodech, restauracích a zákazníci už si dokonce mohou vybrat z několika stovek značek. Málokdo ale ví, že kolébkou plechovkového vína je jižní Kalifornie. Tady se totiž celý nápad zrodil, během krátké doby se ujal a víno v plechovkách se začalo objevovat prakticky všude. Ve vyhlášené vinařské oblasti Napa v tomto duchu vznikl dokonce i lokální vinný bar. Z kalifornských značek vypíchneme určitě Wine society s neotřelými názvy plechovek Tempt, Chance či Fate, Alloy Wine Works pro kterou je typické zpracování hroznů z vyhlášených místních vinic nebo Erosion Wine, která se pyšní rozmanitým designem svých plechovek.

A do jakých končin plechovky vína doputovaly?

Z Kalifornie plechovky putovaly rovnou do Anglie a mezi místní hned zapadly. Dnes už je můžete vidět prakticky všude, na piknicích, grilovačkách, oslavách nebo jiných událostech. Skvělými společníky vám budou například značky The Uncommon Wines vyrábějící šumivá ovocná vína nebo populární, původem italské, Quello, které mimo jiné vsází, stejně jako my, na stoprocentní recyklovatelnost svých plechovek.

A na co nesmíme zapomenout?

Na závěr si necháváme jednoho z největších producentů vín světa, tedy Francii. Určitě zmíníme značku Canned Wine specializující se na ovocná voňavá vína. K největším gigantům jednoznačně patří značka Winestar, kterávyrábí prémiová vína v designových plechovkách. A tady se s vámi podělíme o jednu zajímavost. Společnost své plechovky vyrobila s takovým množstvím obsahu alkoholu, aby bylo možné po vypití jedné plechovky sednout za volant vozidla a bez starostí odjet.

Winestar

A protože nás bavilo pozorovat, jaký úspěch plechovková vína sklízí ve světě, rozhodli jsme se ho vyrábět i u nás a hlavně pro vás. A tak vzniklo Vi WINE.

Zurück zu den Nachrichten

Stolzes Mitglied & Unterstützer

zalohujme.cz

soziale Netzwerke

Sie haben über uns geschrieben

Vi WINE media
Copyright © 2017 - 2024 
Great Expectations s.r.o.
Chevron-DownFacebook-QuadratYoutube-QuadratinstagramKreuzSchichten