Logo Vi WINE®
Logo Vi WINE®

|

První vínovinka

Projíždím internet a hledám nějaké novinky a zajímavosti o víně. A našla jsem. Belgický vinař Decroix stvořil Steenstraetse Hoppewijn – perlivé bílé víno s pivní hořkostí, kterou vytvořil zkombinováním Chardonnay s belgickým chmelem.

Pivní víno. Zajímavé, zkouším si představit, jak takový nápoj chutná. Pivo mám ráda, lehké bílé víno taky. No určitě to nebudu zkoušet tak, že naliju pivo do vína nebo naopak. Sám Decroix dlouhou dobu prováděl experimenty, než se mu podařilo najít správné složení a postup.

Přemýšlím, co se k takovému pivnímu vínu hodí. K vínu mám jasno, sýr a olivy. K pivu třeba buřty s cibulí nebo špekáčky na ohni.

Možná všechno z toho by se hodilo i k pivovínu. Ale mě napadlo něco, co mě vždycky fascinovalo na upoutávkách před řeznictvím. Husokachna. Nikdy jsem si jí nekoupila, protože jsem si nebyla jistá, jak ke vzniku husokachny dochází. Ne nebojte se, už jsem si to zjistila, není to žádný kříženec husy a kachny, je to povětšinou domestikovaná divoká kachna.

Děkuji belgickému vinaři za to, že díky jeho objevu jsem já objevila, že netřeba se husokachny bát a přeji mu, ať má jeho Hoppewijn úspěch. My vinařští rebelové musíme držet při sobě.

Eva Reslerová

Článek o pivním vínu naleznete tady:
https://www.novinky.cz/muzi/448828-belgicky-vinar-stvoril-pivni-vino.html

Zpět na novinky

Hrdý člen & Podporovateľ

zalohujme.cz

sociálne siete

Napísali o nás

Vi WINE media
Copyright © 2017 - 2024 
Great Expectations s.r.o.
Chevron-downfacebook-squareyoutube-squareinstagramcrosslayers